Zdjęcie - Uroczystość otwarcia Hotelu Centrum

Hotel Centrum w Galerii Bolesławiec City Center zacznie przyjmować gości już 1 marca

15 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Hotelu Centrum w Bolesławcu. Hotel będzie zajmował całą ostatnią kondygnację budynku Galerii Bolesławiec City Center. Jego operatorem będzie firma ANTAN, do którego należy budynek galerii. Naszym planem było rozszerzenie funkcji realizowanych w budynku przy ul. Asnyka 1 - stąd decyzja o adaptacji drugiego piętra na potrzeby trzygwiazdkowego hotelu. Nasze analizy wskazują, że Bolesławiec mimo istniejącej bazy noclegowej - miasto potrzebuje tego typu obiektu. Nowoczesnego, zlokalizowanego w samym centrum, który będzie ciekawą ofertą zarówno dla klienta biznesowego, jak i osób odwiedzających Bolesławiec turystycznie - mówi Edyta Bystra - Prokurent Antan Development Polska.

Hotel oferuje noclegi w pokojach o wysokim, europejskim standardzie, jaki do tej pory nie był dostępny w Bolesławcu. Chcieliśmy stworzyć obiekt, który zaoferuje swoim gościom komfort i wygodę jakiej sami oczekujemy będąc w podróży - dodaje Edyta Bystra.

Uroczystość, która odbyła się w środę 15 lutego przyciągnęła niemal 100 gości - reprezentantów władz miejskich, samorządu, lokalnych firm, a także obecnych najemców lokali w Galerii Handlowej. Przecięcia wstęgi dokonał Pan Robert Faktor - właściciel Grupy Antan. W okolicznościowym przemówieniu podkreślił niezwykle ważną rolę przygranicznych miast, jak Bolesławiec - zarówno w rozwoju ekonomicznym sąsiadujących ze sobą państw, a także rozwoju turystyki i tworzenia więzi pomiędzy lokalnymi społecznościami, które stanowią podstawę jedności Unii Europejskiej.

Największą atrakcją wieczoru był nie tylko bankiet z muzyką na żywo, ale przede wszystkim kasyno, które zajęło tego dnia niemal całą powierzchnię lobby.

Informacje o Hotelu Centrum

Hotel Centrum będzie oferować między innymi: 28 pokoi (1 i 2 osobowych, pokoje dla rodzin oraz pokoje o podwyższonym standardzie), nowoczesny design, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, pełną dostępność dla osób niepełnosprawnych, a także jasne pokoje z panoramicznymi oknami które sprawią, że pobyt w Hotelu Centrum to prawdziwa przyjemność.

Pokoje wyposażone będą w nowoczesny sprzęt RTV, miejsce do pracy oraz bezpłatny dostęp do sieci WIFI.

Hotel Centrum Bolesławiec usytuowany jest w ścisłym centrum miasta przy ul. Asnyka 1 - w bezpośrednim sąsiedztwie przepięknej starówki. W zasięgu kilkuminutowego spaceru znajdują się: restauracje, park miejski, aquapark, kino oraz Galeria Handlowa Bolesławiec City Center.

Obiekt dysponuje podziemnymi miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla gości hotelu. Parkowanie jest również możliwe na zewnątrz obiektu.

Informacje o Bolesławcu

Bolesławiec - miasto w Polsce, w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu bolesławieckiego, historycznie leżące na Dolnym Śląsku. Przez miasto przepływa rzeka Bóbr, okoliczne obszary leśne należą do Borów Dolnośląskich. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego 31 grudnia 2015 r. miasto liczyło 39 373 mieszkańców.

Jak wiemy Bolesławiec to piękne miasto z tradycjami, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne. Partnerstwo z wieloma miastami europejskimi, pokazuje otwartość miasta na Europę i sprawia, że częstymi gośćmi, turystami są obcokrajowcy, którzy często wybierają tą destynację na swój nocleg. Bolesławiec stawia na rozwój i to można zauważyć na każdym kroku. Miasto zwyciężyło również w konkursie na najlepiej oświetlone miasto w Polsce.

Obecnie można zaobserwować ekonomiczny rozwój miasta wynikający nie tylko z korzystej lokalizacji blisko szlaku drogoweego A4 i granicy z Niemcami, ale również wynikający z lokalizacji jednostki wojsk USA w niedalekiej okolicy.