Zdjęcie - Kamień węgielny wmurowany

Wmurowanie kamienia węgielnego Parku Handlowego Kalinka

W dniu 2 grudnia w Kaliszu u zbiegu ulic Serbinowskiej i Młynarskiej odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Parku Handlowego Kalinka.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawicieli miasta, lokalnej społeczności, inwestor i firmy współpracujące, jak również potencjalni i przyszli Najemcy, którzy zdecydowali się otworzyć sklepy w tej właśnie lokalizacji.

Wmurowanie kamienia węgielnego rozpoczyna etap wznoszenia fundamentów nowego parku handlowego. Oprócz aktu erekcyjnego do pamiątkowej tuby włożono egzemplarze kaliskich gazet i aktualne banknoty wraz z monetami. Nowy park handlowy ma służyć lokalnym mieszkańcom, będąc dopełnieniem oferty handlowej Kalisza.

Otwarcie jest planowane na czerwiec 2017 roku, wśród najemców Kalinki znaleźli się między innymi Piotr i Paweł, Brico Marche i Rossmann, lokalna apteka oraz cukiernia. Trwają również rozmowy z innymi najemcami, którzy są zainteresowani ofertą ze względu na bardzo dobrą lokalizacją samego parku handlowego.

Jak podkreślają wykonawcy i projektanci “Kalinki” to przyjazne miejsce stworzone z myślą o rodzinnych potrzebach i częstych zakupach.

Bardzo cieszę się, że po 8 latach przygotowań udało się rozpocząć budowę obiektu, którego koncepcja w tym czasie zmieniała się dwukrotnie. Mamy nadzieję, że Park Handlowy Kalinka będzie miejscem, które docenią nie tylko Najemcy, ale przede wszystkim mieszkańcy Kalisza. Dziękuję również wszystkim osobom - projektantom oraz budowniczym za sprawną i szybką pracę - dodał Robert Faktor - Właściciel i Główny Zarządzający Grupy ANTAN.

Inwestycję realizuje Zakład Budowlano Remontowy BUDREM z Ostrowa Wielkopolskiego. W krótkiej wypowiedzi - Prezes Budremu Pan Robert Wilczewski wyraził nadzieję, że Park Handlowy Kalinka będzie spełniał nie tylko oczekiwania klientów, ale także Inwestora który oczekuje, że wznoszony obiekt będzie wykonany zgodnie z najwyższymi standardami.

Na dzień dzisiejszy realizujemy inwestycje zgodnie z planem.Już w drugim kwartale 2017 roku będziemy mogli zaprosić wszystkich na wielkie, uroczyste otwarcie - mówi Edyta Bystra odpowiedzialna za komercjalizację obiektu z ramienia ANTAN Development.

Park Handlowy Kalinka

Obiekt powstaje w Kaliszu u zbiegu ulic Młynarskiej, Serbinowskiej oraz alei Wojska Polskiego. Inwestorem jest wrocławska spółka Antan Development Polska. Na działce o powierzchni około 22 tysięcy metrów kwadratowych zaplanowano 4 obiekty o powierzchni zabudowy około 7900 metrów kwadratowych. Dodatkowe 915 metrów kw. zostanie przeznaczone na sprzedaż zewnętrzną, typu „dom i ogród”. Wiadomo, że jednym z najemców ma być sieć Piotr i Paweł, która wynajmie ponad 1300 metrów kwadratowych oraz market budowlany Bricomarché, który zajmie blisko 2700 metrów kwadratowych. Na terenie centrum powstaną też biura, które będą przypisane użytkownikom obiektów. Pod jednym z budynków ma powstać parking podziemny na około 50 samochodów. Wokół centrum ujęto w projekcie wyznaczenie również 147 miejsc parkingowych. Obiekt ma być gotowy w pierwszej połowie 2017 roku.

Grupa ANTAN

Antan Development Polska Należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw ANTAN, która istnieje od 1950 r. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Na dzień dzisiejszy zarządza w Polsce Galerią Handlową Bolesławiec City Center otwartej w listopadzie 2012 roku, realizuje budowę Parku Handlowego Kalinka i planuje kolejne inwestycje zlokalizowane na Dolnym Śląsku.

Kontakt dla Prasy

FLOW Sp. z o.o.

Karol Stryja, tel. 501 87 37 87, e-mail: karol.stryja@flowcom.pl

Miłosz Piasecki, tel. 500 160 321, e-mail: karol.stryja@flowcom.pl